Skip to content

Sondaże manipulacji – jądro systemu

Dziś dwukrotnie uderzyła mnie naiwność z jaką informacje o „sondażach” pojawiły się w „naszych” mediach. Nie będę cytował osób, portali czy czasopism bo nie wiem czy wymieniłbym wszystkich i wszystkie. Nie wiem też, bo nie słuchałem i nie oglądałem „naszej” telewizji czy też radia, czy przedstawiłbym pełny obraz fascynacji zwycięstwem. Chciałbym jednak wstrząsnąć wszystkimi tymi naiwniakami pisząc wprost : NIE MA SONDAŻY! JEST NARZĘDZIE MANIPULACJI!

Pomijając już fakty związane z powstawaniem poszczególnych ośrodków badań statystycznych w III RP (w dużym uproszczeniu – postjaruzelska hołota), pragnę zwrócić uwagę na absurdalność wyników badań do osiągniętych rezultatów, którą poznaliśmy w czasie ostatnich kilku realnych sprawdzianów tendencji wyborczych.

Dla zobrazowania problemu zacytuję obrazkiem :

sondaż_TVN

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość (we wspólnych listach z Polską Razem i Solidarną Polską). Według sondażu Millward Brown przeprowadzonego dla Faktów TVN na Zjednoczoną Prawicę chce głosować 35 procent Polaków.
Drugie miejsce w badaniu zajęła Platforma Obywatelska. Na partię kierowaną przez Ewę Kopacz głos deklaruje 26 proc. pytanych.
W Sejmie znalazłyby się jeszcze Ruch Kukiza – 12 proc. (-6pp.) , Zjednoczona Lewica – 8 proc (+ 1pp.) oraz NowoczesnaPL – 5 proc. (bz.). Poza parlamentem wylądowałoby Polskie Stronnictwo Ludowe – 3 proc. (-2pp.) oraz KORWiN – 3 proc. (-1pp.).

Powyższe powielają za TVN „nasi”, a w formie analizy albo zachwyt albo zdziwienie, czasem nawet analiza nastrojów społecznych na podstawie takiego „wyniku”. Nie wiem nawet jak to nazwać?
Każdy z czytelników wie co to jest TVN. Prawie każdy zdaje sobie sprawy ze stosunku zamawiającego do zleceniodawcy. Nieco mniej wie co to jest Millward Brown. Ale chyba nikt nie wątpi że czegoś takiego jak NowoczesnaPL nie popiera co 20-sty Polak. Ja myślę, że spośród 10% tych co usłyszeli kiedyś tę nazwę może pół procenta ma pojęcie o tym czego oni właściwe chcą, a może jedynie oni wybrali by siebie do sejmu czy tez senatu. Ten sondaż to dowód na systemowe wykorzystanie narzędzia jakim jest publikacja do manipulacji opinią publiczną!

Na czym w tym, jednym z tysięcy, sondaży polega manipulacja? Albo jaki jest cel tej publikacji? Pomyślmy i skonfrontujmy ze zdrowym rozsądkiem(dalej ZR).
PIS 35% – a więc PIS tyle co zwykle, ani się nie wzmocnił, ma tylu ilu miał moherowych zwolenników, a jak im się coś nie uda to spadną poniżej 30%.
ZR mówi – A może 47? Duda na zaprzysiężeniu wypada dobrze i ma program którego trudno nie poprzeć (kwota wolna, Polska polityka zagraniczna etc.), Szydło słusznie chce dodawać pytania które zdobyły ponad pół miliona podpisów każde, a Kaczyńskiego prawie nie widać (nie ma więc tylu anty-głosów zacietrzewionych).
PO 26% – to wynik słabszy ale nie tragiczny. W sejmie mocna opozycja, a razem z SLD to 34 a z NowoczesnaPL to już 39% czyli jest większość !
I co na to ZR? Czytam portale (w szczególności te będące w rękach dotąd sprzyjających niepolskim rządom PO). Żaden tekst o Kopacz, żaden cytat z wypowiedzi prominentnych działaczy PO nie wskazuje by poparcie było wyższe niż 10% i to idiotów i złodziei, a także naiwnych i jeszcze nie obudzonych. Piszę nie o samych tekstach, lecz o komentarzach! Nawet nieliczni juz czytelnicy Gwiazdy Śmierci są mocno zróżnicowani.
Kukiz 12 % (ale) -6pp) – Spada Kukizowi, a ze spadającym nie ma co trzymać, trzeba szukać innego „antysystemowca” – może nowoczesnej?
A ZR mówi, było 20 w prezydenckich, Kukiz się specjalnie nie zmienił i pisze oraz mówi to co dotąd. Skąd więc spadek 1/3 poparcia? 3 dni nie było internetu? A może taki jest rozkaz, by udupić bo niewygodny. Ostatnio odcięły się od niego lub on się odciął od niektórych szemranych środowisk. Trudno ocenić.
W tej analizie najzabawniejszy jest duet:
Zjednoczona Lewica i NowoczesnaPL

A skąd to, a gdzie to a po co tak gra… chciałoby się spytać. Ani nie ma racjonalnej przyczyny wzrostu upadającego SLD, ani tym bardziej nikomu nieznana nowoczesna nie ma szans na wejście do parlamentu

.

DAJCIE SPOKÓJ !

Póki nie macie własnych sondażowni nie cytujcie tych obcych ! Wrogich polskiemu państwu i społeczeństwu. Ośmieszacie siebie i stajecie się narzędziem w propagowaniu fałszywej rzeczywistości!

Pomyślcie chwilę jaki jest ich cel długoterminowy. Manipulacja informacją o poparciu jest przygotowaniem do fałszerstwa. Oni nie skończyli jeszcze i nie umarli. Wręcz przeciwnie, ONI walczą o przeżycie. I jeśli publikują dziś urągające ZR sondaże to nie po to byśmy cieszyli się wątpliwą przewagą, ale po to by przygotować sobie grunt pod największe fałszerstwo wyborcze, Fałszerstwo będące zbrodnią na narodzie i jego woli.

Ponawiam apel i proszę: spłuczcie sondaże razem z G..W-nem który je produkuje i nie ośmieszajcie się ich analizą ! Chyba że chcecie przyczynić się do ich sukcesu. A do środowisk niezależnych i coraz silniejszych mam prośbę: wykorzystajcie swoje siły by stworzyć własne ośrodki badania opinii narodu!

Komentarze

  1. firsst Październik 11, 2015

    Masz racje w 100 % . Jestem tego samego zdania ze to jest przygotowanie do slaszowania wyborów . NIe wyobrażam sobie żeby CI ludzie od taki oddali władze. Tym iż uważam że wybory są systematycznie fałszowane.

Trackbacki

Nie ma trackbacków do tego postu.

Skomentuj

Imię i nazwisko (lub nick)

Wymagane

E-mail

Wymagane

www

Opcjonalnie

Treść komentarza

Powiązane wpisy

Niepoprawne Radio PLPolecam audiobooki

Zaprzyjaźnione i polecane

Żołnierze Wyklęci - Zapomniani Bohaterowie
Strony Patriotyczne
wpis