Skip to content

Moje uwagi do „naszej” telewizji – Republika TV

Nasza telewizja. Marzenie prawicowych oszołomów. Publiczne, dostępne dla wszystkich źródło informacji prawdziwej.

Nie tylko informacji i publicystyki. Także filmy, z tych co ich nie puszczają, dokumenty wybrane, z tych co je oglądały tylko nocne marki i cała reszta (z programami edukacyjnymi dla dzieci włącznie).

No i pojawiła się gwiazdka na niebie, przedświąteczny prezent, ta jedyna, wymarzona…

No i co ?

No i nic w tym nie widziałbym złego, gdyby TV Republika (bo o niej mowa) była otwarta dla wszystkich. Ale niestety otwarta to ona jest dla ludzi, którzy chcą i są w stanie wydać kilka złotych za dzienne oglądanie telewizji prawicowej. Albowiem jak mówi Piotr Barełkowski (prezes) :
„Zasięg techniczny telewizji płatnej – ok 7mln gospodarstw posiadających dostęp do usługi telewizji na żądanie” (tj.VOD)
Link http://vod.gazetapolska.pl/3027-juz-wkrotce-ruszy-republikatv

Zasięg techniczny to ilość potencjalnych odbiorców. A jak to ma się do liczby odbiorców rzeczywistych?

Twierdzę (a kto się nie zgadza może oczywiście wyrazić opinię odrębną), że :

1. Zapłacą za oglądanie ci, którzy są już po naszej stronie;
2. Nie zapłacą ci, których na to nie stać;
3. Nie zapłacą ci, którzy omamieni propagandą nie wejdą we wrogą przestrzeń medialną.
4. Nie zapłacę ja, bo dla mnie jak wielokrotnie powtarzałem: misja a nie biznes.

Z tych czterech twierdzeń jedno wynika jasno. Ktoś wpadł na pomysł by na prawicowych lemingach zrobić biznes. To nie jest telewizja otwarta. To jest telewizja wyłącznie dla zainteresowanych i/lub bogatych.

I ta konstatacja zmusiła mnie do napisania tej notki. Kolejny raz muszę napisać wyraźnie do pomysłodawców tego typu inicjatyw „patriotycznych” słów kilka.

Róbcie biznes jeśli macie puste kieszenie – to nie grzech. Nie jest też grzechem realizacja pomysłu na biznes. Ale proszę, nie mówcie mi o patriotycznych pobudkach, jeśli obszar, który zamierzacie informować sprowadza się do tego, który jest już świadomy i patriotyczny. Nie mówcie, jeśli zamierzacie od biedaków brać kasę. I miejcie świadomość, że Polacy nie są bogaci, że wzrasta stopa bezrobocia, a naszym (a wydawałoby, że i waszym) celem jest dotarcie do Narodu z Prawdą. Z Prawdą o postkomunie, o służbach, o PO, o SLD, o Smoleńsku i o całym tym bagnie, w którym żyjemy.

PS 1 Tak naprawdę, moi drodzy Czytelnicy, trochę z tym moim neofickim rozczarowaniem „naszą” telewizję naciągam, bo na „naszych”, na „niepokornych” publikujących u cenzora Jankiego, na „strefach wolnego słowa” jako prezes Niepoprawnego Radia PL wielokrotnie sparzyłem się osobiście. Ale o tym w kolejnych notkach. Coś we mnie pękło i nie zamierzam już nadstawiać drugiego policzka w imię „wspólnego patriotycznego prawicowego dobra”. Bo jeśli na zło mam odpowiadać dobrem, to czym pozostanie mi odpowiedzieć na dobro?…

PS 2 List kieruję do Czytelników, ale nie tylko. Chciałbym by odpowiedział na tę notkę prezes lub któryś z wiceprezesów Republika TV.

Komentarze

 1. Henryk Żak Lipiec 29, 2016

  Przed chwilą zauważyłem błąd w opisach informacji: Nie pisze się: SYTŁACJA tylko SYTUACJA.
  To nie literówka tylko BŁĄD ORTOGRAFICZNY.

 2. ma Listopad 17, 2015

  Dzisiaj Pani socjolog podała dane sondażu CBOS odnośnie imigrantów,że Polacy aż bodajże 49% są za przyjmowaniem. Skąd Wy macie te badania i kto je przeprowadza????? Wśród moich znajomych jest 99% osób które są przeciwne 1% nie ma zdania. Wśród znajomych znajomych jest podobnie i zakreśląjąc dalszy horyzont jest podobnie…. to skąd te 49%. Dla mnie są to badania zrobione na „potrzeby” osób, które chcą wyniki widzieć jakimi chcą, żeby były widziane i przekazywane (myślą że głupim ludziom)a nie jakie są naprawdę

 3. MarkD Październik 3, 2015

  Panowie, ja nie pracuję w TV Republika !

 4. krzysztof bazan Październik 3, 2015

  Nie mam dostępu do waszej TV, ale czytam i komentuję, bo was kocham, za prawdę i nie banowanie moich komentarzy, szanuję i pozdrawiam całą Redakcję, moim marzeniem jest, żeby Państwo Szanowni rolę TVN 24 przejęli w tym głupim społeczeństwie, pozdrawiam Krzysztof Bazan tel. 660711435

 5. Gutek Czerwiec 13, 2015

  Razem to m.in. Hartman

 6. MarkD Maj 4, 2015

  Panie Jurku,
  a co ja mam do tego, że ONI muszą zarabiać?
  Ja nie Republika !

 7. Jerzy Bekas Maj 4, 2015

  Oglądam Republikę od dość dawna. Rozumiem, że musicie zarabiać emitując reklamy. To jednak co dzieje się od paru dni to jakieś przegięcie – więcej reklam niż treści Mam nadzieję ze będziecie bardziej dbali o widza i przestaniecie nas karmić nadmiarem idiotycznych reklam

 8. MarkD Maj 7, 2013

  Wiem, że Ewa coś robi. Natomiast Braun, Zaleski, Zalewski to zbytni radykałowie dla TV Republika. Wstrzymuję się jednak z krytyką w fazie rozruchu stacji.

 9. Kmicic Maj 7, 2013

  Mam podobne odczucia. Patrząc z perspektywy czasu, który upłynął od tej pory, jestem rozczarowany. „Tylko prawda” to za mało. Oczekiwałem znacznie więcej – oczekiwałem całej prawdy, a tymczasem są tematy tabu – tak jak mainstream, tak i ta telewizja udaje, że nie widzi „…słonia w menażerii…” jak zwykł mawiać pan Grzegorz Braun, którego to bezrobotnego reżysera, patrioty, nowa telewizja jakoś nie zauważyła. Ewa Stankiewicz – prawie jej nie widać. Zobaczę co będzie dalej, ale póki co czuję rozczarowanie.

 10. MarkD Kwiecień 13, 2013

  O czym Pan pisze? Jakie „nasze” programy? Jaki „tylko taniec”?

 11. Witold Orłowski Kwiecień 12, 2013

  Oglądam państwa programy niemal codziennie,są wspanianiałe i nie do przebicia, ale mam swoją opinię ,chyba słuszną co do progamu Tylko Taniec. Got to dance. Otórz komisja w sprawie ocenianiania poszczególnych wykonawców,to raczej jest nieporozumiunie,albo jest jurry sportowe, albo jest jurry od rozrywki.Mamy mistrzowstwa od akrobatyki sportowej czy mamy pokaz umiejętności tańca i jej estetyki.
  Jesteście tam kukłami i nic nie potraficie.

 12. MarkD Kwiecień 2, 2013

  TVP Polonia jest fragmentem głównego ścieku. Proponuję zrezygnować bez czekania na cokolwiek.

 13. Krzysztof Kwiecień 2, 2013

  BrawoTVP Polonia, kilka lat temu żeście nas pozbawili serialu” Klan” a teraz znika zprogramu serial „Galeria” . Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie zrezygnować z abonamentu na TVP „Polonia ” i przejść na telewizję prywatną np. Itvn.

 14. MarkD Styczeń 14, 2013

  Panie Piotrze,
  Znów nie mogę się z Panem zgodzić.

  1. Jest inna opcja. I ostatnio dużo o niej mówiliscie – Akcje. Ponadto możecie zrobić dobrowolny „abonament”
  2. Czy Pan myśli, że dałbym 1 grosza za oglądanie TVN24 ? Nie. Mam w kablówce w pakiecie podstawowym. Czy TV Republika się tam znajdzie?
  3. Nie utyskuję.

  Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi. Jednocześnie przepraszam za spóźnioną odpowiedź.

 15. piotr Grudzień 31, 2012

  Witam ponownie;

  Rozumiem Pana niepokój i doczytałem. Wyjaśniam:
  1. Nie ma innej możliwości niż opcja płatna, gdyż reklamodawcy nie utrzymają takiej stacji, podobnie jak innych tego typu w Polsce. Wielu dodatkowo będzie bało się utożsamienia z naszym komunikatem – taki system polityczny mamy,
  2. Jeśli nie jest barierą dla nielemingów opłata za TVN24 to dlaczego ma być taką barierą opłata za TV Republika. W wielu kablówkach będziemy pewnie w pakietach standardowych, w wielu trzeba będzie extra zapłacić ale to jedyna opcja.
  3. Chcemy zrobić coś ważnego, więc – nawet słuszne – utyskiwanie że powinna być bezpłatna i że nie dotrzemy do lemingów niewiele wnosi. Róbmy swoje, wielu dystrybutorów z czasem zrozumie że trzeba lepiej potraktować naszą ofertę i opłaty przestaną być barierą. Porównanie z radiem ze względu na poziom budżetu i zasięg jest nie bardzo uprawniony.

  Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za sensowną uwagę

 16. MarkD Grudzień 30, 2012

  Witam i dziękuję za odpowiedź.
  Niestety nie mogę się zgodzić z Pana wnioskiem i punktami.

  Alternatywę stawia Pan fałszywą. Od trzech lat robię w wolontariacie Niepoprawne Radio PL. Czyli da się. Inna skala ale cel, zdawałoby się, ten sam.

  ad.1. Chyba skrócił Pan jakąś szerszą wypowiedź. Na zdanie : Nie ma innej możliwości jak uruchomienie telewizji płatnej w Polsce bo taki mamy system polityczny. mogę odpowiedzieć jedynie : a co ma piernik do wiatraka? Na co nie ma możliwości? Na realizację jakiegoś celu, którego Pan tu nie sformułował.
  Pojęcie system polityczny określa ustawowo, konstytucyjnie określone ramy prawne w państwie. W naszym przypadku, w przypadku Polski, to co jest najgorsze funkcjonuje w obszarze konstytucyjnie niezdefiniowanym. (Agentura w mediach i polityce, brak rozliczenia z komunizmem, brak lustracji w prokuraturze i sądach itd.)

  ad.2. Czy myśli Pan, że płaciłbym za TVN24 lub Polsat News gdybym mógł nie płacić? Na to pytanie tak samo odpowiedzą panu „lemingi” w stosunku do TV Republika. Z tą różnicą, że wątpię byście znaleźli się w ofercie bazowej telewizji kablowych.

  ad.3. Kto histeryzuje? Powtarzam – 3 zł na miesiąc jest ceną zaporową dla lemingów. Oni i tak mogliby mieć problem ze zmianą kanału w pilocie jeśliby mieli to za darmo. To nie jest kosmos, ale warto byście zeszli na ziemię.

  Mam wrażenie, że nie doczytał Pan głównej tezy listu.

  Jedyną telewizję jaką warto dziś robić (z motywów patriotycznych) jest otwarta czyli darmowa telewizja dla wszystkich.

 17. piotr Grudzień 29, 2012

  Witam Pana;
  Alternatywą do Pana sposobu myślenia jest nic nie robić a nie taki etos wyznawali robotnicy wybrzeża.
  1. Nie ma innej możliwości jak uruchomienie telewizji płatnej w Polsce bo taki mamy system polityczny.
  2. TVN24 i Polsat News też są płatne i co to zmienia w ich odbiorze?
  3. Będziemy pobierać minimalne opłaty, takie żeby dawały stacji szansę istnienia. Nie histeryzujmy 3 zł na miesiąc to nie jest komsos.
  Zrobimy wszytsko żeby nie zawieść także Pańskiego zaufania.
  Pozdrawiam i do zobaczenia na wizji
  Piotr Barełkowski, prezes zarządu TN SA nadawcy Telewizji Republika

Trackbacki

Nie ma trackbacków do tego postu.

Skomentuj

Imię i nazwisko (lub nick)

Wymagane

E-mail

Wymagane

www

Opcjonalnie

Treść komentarza

Powiązane wpisy

Nie ma powiązanych wpisów.